Bledské jezero je ledovcové jezero, ležící v Julských Alpách v severozápadním Slovinsku u města Bled. Oblast je oblíbenou turistickou destinací.

Jezero je 2120 m dlouhé a 1380 m široké s maximální hloubkou 30,6 metrů. Je umístěno v malebné krajině mezi horami a lesy, 457 m n. m. Na jeho severním pobřeží na skále se tyčí středověký hrad.

Uprostřed Bledského jezera se nachází malý ostrůvek s poutním kostelem Nanebevzetí Panny Marie z 15. století. Zdejším zvonkem si často návštěvníci zvoní pro štěstí. Předtím než byl kostel postaven, nacházel se tu chrám zasvěcený Živě, slovanské bohyni lásky a plodnosti. Na ostrov je možné se dostat na tradičních dřevěných člunech, zvaných Pletna. Od vodní hladiny až ke kostelu vede 99 schodů. Místní tradicí je, že pokud se zde koná svatba, musí ženich svou nevěstu po schodech vynést až nahoru a nevěsta nesmí po tuto dobu mluvit.

Na ostrově byly nalezeny stopy pravěkých lidí.

Bledské jezero je také známé mezi veslaři, protože pro tento sport jsou tu obzvláště vhodné podmínky. V roce 2011 Bled hostil po čtvrté v historii světový šampionát ve veslování (předtím r. 1966, 1979 a 1989).

Bledské jezero leží 55 km od hlavního města Slovinska, Lublaně, a 35 km od lublaňského mezinárodního letiště.